Helaas is het Alzheimer Café van 12 maart geannuleerd. Woensdagavond 12 maart is er weer een Alzheimer Café in het restaurant van Woonzorgcentrum De Bron aan de Kogerlaan 36a in Schagen. Deze avond is onze gastspreker Angelique Vlaar. Als bestuurder is zij nauw betrokken bij het kleinschalig wonen en de dagbesteding voor mensen met dementie bij JonkersZorg.
Thema: Dilemma'sAls mantelzorger van een naaste met dementie loop je vaak tegen dilemma’s aan. Hoe kan ik de regie bij mijn partner laten, als hij of zij niet meer onder de douche wil en de hygiëne te wensen overlaat? Hoe kan ik mijn moeder in haar waarde laten, als zij vindt dat autorijden nog heel goed gaat en ik merk dat dit vaak gevaarlijke situaties oplevert? Hoe kan ik voor mezelf rust inbouwen, als mijn partner weigert naar een dagbesteding te gaan. Hoe kan ik mijn vader of moeder als ouder blijven zien, als de ouder-kind rol omdraait.
Aan de hand van filmpjes neemt Angelique Vlaar ons mee door deze lastige dilemma´s. Ze bespreekt situaties waarin keuzes gemaakt moet worden tussen zaken die ‘schuren’ en deelt tips en trucs om hiermee om te kunnen gaan.Het Alzheimer Café is interessant voor mantelzorgers, mensen met geheugenproblemen, zorgprofessionals en andere belangstellenden. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Bij de informatietafel kunt u folders en andere materialen inzien of boeken met betrekking tot dementie lenen.
Om 19.15 uur is de inloop met koffie en thee. Het onderwerp start om 19.30 uur.De avond wordt muzikaal omlijst door 3 leden van het West-Fries Salonorkesten duurt tot ongeveer 21.30 uur. De toegang is gratis. Aanmelden is niet nodig.